Věnovat se hostům, oslavě a vašemu dni a přitom mít krásné foto a video? Řekneme vám, jak na to!

Často se nás snoubenci ptají, jakým způsobem zvládnou vše tak, aby byli spokojení jak oni samotní, tak svatební hosté, rodiče a jejich kamarádi. Nikdo si přece nepřeje ve svatební den jen a jen pózovat pro foto či kameru.

Na základě dlouholetých zkušeností jsme vypracovali několik pravidel:

  • a) Volba fotograf a kameraman
  • b) Perfektní organizace svatby
  • c) Jasná představa toho, co skutečně chcete
  • d) Kompenzace alternativou

A nyní k jednotlivým bodům podrobněji:

Ad. a)

Ideální je zde skutečně varianta spojených služeb foto + video. S manželkou jsme sehraní, nerušíme si navzájem záběry, práce tak odsýpá mnohem rychleji, než pokud se spolupráce spíš „trhá“. Pokud máte zvlášť foto a video, tak každý z týmu si chce urvat to své bez ohledu na kolegu, fotky s videem se méně doplňují, protože každý má jiný cit pro místo, světlo, kompozici apod. Co si nachystáme na foto, v tom už často automaticky točíme i video. Také čím víc profi a víc zkušeností vybraný tým má, ti rychleji dokáže reagovat a dostat z dané situace maximum. Opravdu se nám v praxi stává, že to co my nafotíme za 30 min. v partnerském focení, tak jiným trvá 2x tak déle. To není chlubení, to je realita, se kterou se dnes a denně setkáváme.

Ad. b)

Čím více lidí na svatbě budete mít, tím přesněji vše musí klapat. Zde platí, že co se domluví, to musí opravdu odpovídat časovému harmonogramu. Zde tedy rovnou uvidíte, zda svatebnímu fotu věnujete hodinu, či půl. Z toho pak bude vycházet váš koordinátor a budou s tím seznámeni i svatební hosté.

Ad. c)

Snad nejdůležitější bod. Pokud víte, co skutečně chcete, jak obsahově bohaté má být svatební video, kolik času jste ochotni investovat do fotografie, pak máte napůl vyhráno. Je nezbytné, abyste tento váš „pocit“ předali jako zadání právě vašim „zachycovačům emocí“. Zapomeňte také na to, že se dá stihnout všechno! Nedá! Byli byste opravdu utahaní a váš Den by se změnil v balíček „filmového natáčení“. Promyslete tedy:

  • Zda chcete klást důraz na reportáž?
  • Kolik času věnujete fotu a videu (max 30 min, hodina?)
  • Je pro vás zásadní mít váš romantický příběh?
  • Kladete důraz na bezkonkurenčně správné technické provedení nebo dojem?

Ad. d)

Perfektní řešení, v zahraničí často využívané. Svatební partnerské fotky se nafotí tak nějak mimo hlavní den. Tj. předtáčí se buď ráno (líčení a kadeře jsou velmi brzy) nebo večer, kdy jsou již hosté notně unavení. Případně se volí razantní krok a svatební video se zpracovává až následující den. Obsahově vzniká velmi bohaté dílo, volí se optimální čas s ohledem na denní světlo a nakonec i místo se může vybrat téměř libovolné. Tyto romantické pasáže se pak vpasují s reportážní části z celé svatby.

Nevýhody jsou jistě patrné: časové náročné, finančně nákladnější, musíte se znovu nalíčit a pořešit účes, šaty apod.

Kombinací a vhodným využitím jednotlivých bodů se vyhnete zbytečnému stresu ve svatební den a získáte od fotografa a kameramana přesně to, co jste očekávali.

Hezký den a pohodové přípravy přejí Martin a Katka Adamcovi

 

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *